Logo

سؤالات متداول

اطلاع رسانی ها و ثبت نام

بررسی بفرمایید که ایمیل در فولدر اسپم شما وارد نشده باشد . در پاره ای از زمانها این مورد اتفاق می افتد
در صورتی که شماره تلفن همراه شما در سامانه صحیح ثبت شده باشد، ممکن است پیاک های تبلیغاتی شما بسته شده باشد. لطفا از طریق مخابرات آن را فعال کنید.
باید در ابتدا روی گزینه "ورود به سامانه پژوهشیار" کلیک کرده و در قسمت گذرواژه خود را فراموش کرده اید روی گزینه اینجا کلیک کنید. در این حالت با وارد کردن ایمیلی که با آن ثبت نام کرده اید میتوانید بازیابی رمز عبور را انجام دهید.
شماره تلفن همراه برای اطلاع رسانی های به لحظه و برای ارسال پیامک در خصوص اتفاقاتی است که روی طرح یا پایان نامه شما حادث می شود. لذا حتما شماره تلفن فعالی از خودتان در سامانه ثبت بفرمایید.
خواهشمند است ایمیل خود را به طور کامل و تا آخر وارد نمایید.
فارسی تایپ شدن اعداد، مشکلی در ارسال و ثبت نام بوجود نمی آورد.
با سلام در مورد سوال اول به احتمال زیاد شما معاونت علوم پزشکی را انتخاب ننموده اید تا بتوانید واحد علوم دارویی را ببینید. در مورد سوال دوم شما نیز اشکالی در ارسال اعداد فارسی در ایمیل وجود ندارد.
ممکن است ایمیل خود را از لحاظ تایپی صحیح وارد نکرده باشید و اطلاعات شما به ایمیلی اشتباه ارسال شده باشد.
خواهشمند است در این مواقع با پشتیبانی سامانه پژوهشیار تماس بگیرید تا در صورت وجود اطلاعات شما در سامانه، آن را تصحیح نمایند.
کاربر محترم متاسفانه شما چندین بار بر روی گزینه فراموشی رمز عبور زده اید که پشت سر هم رمز شما عوض شده است و رمزهای قبلی از اعتبار ساقط شده است . لطفا با آخرین رمز عبور ارسالی برای شما وارد سامانه شوید. با تشکر مدیریت سیستم

پایان نامه/رساله

با سلام. روی علامت (+) جزئیات در بخش پایان نامه ارسالی شما که بزیند سه ماژول برای شما باز می شود که یکی از آنها نتایج داوری است. مدیر گروه شما مستقیما نظرات داوری را برای شما فرستاده که بعد از به نمایش گذاشتن پروپوزال خود در زیر هر بخش از پروپوزال خود نظرات داور به رنگ قرمز را مشاهده نموده و در پروپوزال خود اصلاحات را انجام دهید. مدیریت سامانه پژوهشیار
لطفا به بخش پایان نامه ارسالی شما مراجعه و آپشن درخواست ویرایش را بزنید وارد پروپوزال خود می شوید.
برای این دسته از دانشجویان مرحله ی درخواست اساتید (ارشد یا دکتری) وجود ندارد. بلکه مستقیما وارد مرحله بارگذاری پروپوزال می شوند. پس از تکمیل پروپوزال و کلیک روی گزینه خاتمه و ارسال، مراحل 1 و 2 به طور خودکار پشت سر گذاشته می شوند. در صورتی که دانشجو کد CITC اخذ کرده باشد، مستقیما به مرحله 10 انتقال پیدا می کند. در صورتی که کد CITC اخذ نکرده باشد، به مرحله 4 یا 5 (بسته به نوع واحد) انتقال پیدا می کند تا برای دانشجو توسط واحد کد اخذ شود. دقت کنید در صورت اینکه پروپوزال شما در مراحل 4 یا 5 متوقف شد، واحد دانشگاهی باید برای اخذ کد استاد شما اقدام کند و در صورت وجود مشکلات فنی جهت برطرف کردن مشکل باید در سامانه‌ی پژوهشیار درخواست پشتیبانی ثبت کنند.
دقت شود پس از آنکه دانشجو روی گزینه خاتمه و ارسال کلیک می کند، امکان هیچگونه ویرایش پایان نامه/رساله برای او وجود ندارد. برای انجام هرگونه ویرایش، باید مراتب را به استاد راهنما و مدیر گروه اطلاع دهد. به طور کلی، اگر پایان نامه/رساله در مرحله 2 باشد، ویرایش توسط استاد راهنما، اگر در مرحله 3 باشد توسط مدیر گروه برای او فعال می شود. در مرحله 4 و 5 این ویرایش به ترتیب توسط ادمین دانشکده و ادمین واحد برای او فعال می شود.
در هنگام فعالسازی ویرایش، قسمتهای قابل ویرایش باید توسط استاد راهنما و یا ادمین ها برای او مشخص شوند.
در صورت بروز چنین مشکلی، دانشجو باید مراتب را با پشتیبانی سامانه در جریان بگذارد.
دانشجو در این باره باید با استاد راهنمای خود مشورت کند و با صلاحدید ایشان موضوع مورد نظر خود را انتخاب کند.
دانشجو باید درباره این مطلب از استاد راهنمای خود مشورت بگیرد.
اسامی رشته ها توسط واحد دانشگاهی برای ثبت در سامانه ارسال می شود. اگر نام رشته دانشجو در این لیست نیست، باید مراتب را به واحد دانشگاهی خود اطلاع دهد تا با پشتیبانی سامانه هماهنگی های لازم جهت ثبت رشته انجام گردد.
دانشجو باید یکی از پروپوزالها را تکمیل کند. همچنین باید کد رهگیری سایر پروپوزالها را جهت حذف به معاونت پژوهشی واحد اطلاع دهد.
در صورت بروز این مشکل، دانشجو باید مراتب را از طریق با واحد دانشگاهی با پشتیبانی سامانه در جریان بگذارد.
بارگذاری پروپوزال پس از تایید درخواست اساتید توسط شورای پژوهشی واحد برای دانشجو امکان پذیر می شود. دانشجو باید برای مشاهده و تکمیل پروپوزال خود به قسمت فعالیتهای شما، فعالیت ارسالی شما، پروپوزال دکتری مراجعه کند. او در این قسمت پروپوزال خود را مشاهده می کند. باید روی علامت قلم در بخش ویرایش/درخواست ویرایش کلیک کند. اکنون او می توانید قسمتهای گوناگون پروپوزال خود را ببیند و آن را تکمیل کند. تکمیل قسمتهای ستاره دار الزامی است. در قسمت ضمائم، دانشجو باید فایل‌هایی را بارگذاری کند که توسط واحد دانشگاهی به او اطلاع رسانی می‌شود. فایل‌ها می‌توانند مواردی مانند کارنامه، هر نوع تاییده و یا کد تایید ایرانداک باشند. برای دریافت کد ایرانداک دانشجو باید به سامانه ایرانداک مراجعه کند.
پس از تکمیل پروپوزال و کلیک روی گزینه ارسال، پروپوزال او برای اساتید راهنما/مشاور ارسال می‌شود. پس از تایید استاد راهنما/مشاور، پروپوزال او برای مدیر گروه ارسال می شود. پس از طرح پروپوزال در شورای تخصصی گروه آموزشی و تنظیم صورتجلسه توسط مدیر گروه در سامانه پژوهشیار، مدیر گروه پروپوزال را به دانشکده (یا واحد دانشگاهی، بسته به نوع واحد) ارسال می کند. پس از بررسی پروپوزال در دانشکده (یا واحد) برای پروپوزال صورتجلسه‌ای در سامانه تنظیم می شود. سپس باید در این مرحله فرایند دفاع از پروپوزال را انجام شود. سپس در صورت موفقیت در برگزاری جلسه دفاع از پروپوزال، برای دانشجو ابلاغیه تصویب موضوع صادر می شود.
با توجه به روند جدید پیشدفاع متمرکز دانشجویان دکتری تخصصی، در مرحله 6، دانشجو باید با بارگذاری مستندات مورد نیاز در سامانه، آنها را برای استاد راهنمای خود، مرحله 7، ارسال کند.
استاد راهنما بادریافت ومطالعه فایلهای ارسال شده توسط دانشجو، می‌تواند آنها را مورد تایید قرار دهد و به مرحله بعد، جهت بررسی و تایید به واحد دانشگاهی ارسال کند.
واحد دانشگاهی مستندات دانشجو را بررسی می‌کند و در صورت تایید، آنها را برای برگزاری جلسه پیشدفاع به شوراهای پیشدفاع در سازمان مرکزی دانشگاه آزاداسلامی ارسال می‌شود. پس از تعیین تاریخ پیشدفاع و برگزاری جلسه و موفقیت دانشجو در پیشدفاع، دانشجو از مرحله 9 به مرحله 10 منتقل می‌شود.
در مرحله 10 تایید و یا عدم تایید نهایی پیشدفاع باید توسط مدیر کل پژوهش و تحصیلات تکمیلی مربوطه انجام شود. در صورت تایید پیشدفاع، دانشجو به مرحله 11 منتقل می‌شود، ولی در صورت عدم موفققیت دانشجو در کسب تایید مرحله 10، دانشجو به مرحله 6 منتقل می‌شود.
در گام بعدی، دانشجو وارد مرحله آمادگی برای دفاع می شود. هر زمان که برای دفاع از رساله خود آمادگی یافت، باید فرمهای آمادگی برای دفاع را از سامانه دریافت کند و پس از تکمیل آنها و اخذ امضاهای لازم در سامانه بارگذاری کنید. پس از تایید دانشکده، رساله که در همین قسمت توسط دانشجو بارگذاری شده برای استاد راهنما/مشاور ارسال می شود. پس از تایید استاد مشاور اول و دوم، استاد راهنمای دوم و در انتها استاد راهنمای اول، رساله برای پیشنهاد تاریخ دفاع و داور به مدیر گروه ارسال می شود. پس از تکمیل این بخش توسط مدیر گروه، رساله به دانشکده/واحد برای تایید داوران و تنظیم تاریخ قطعی دفاع ارسال می شود. در این مرحله برای داوران رساله ابلاغیه و برای اساتید راهنما/مشاور و داور دعوتنامه صادر می شود.
در نهایت برای دانشجو صورتجلسه دفاع صادر می شود و جلسه دفاع از رساله برگزار می شود. پس از موفقیت در جلسه ی دفاع، گام بعدی بارگذاری نسخه نهایی و ویرایش شده پایان نامه توسط دانشجو، ثبت نمرات دفاع و مقاله توسط واحد و تایید نهایی اصلاحات توسط استاد راهنما است. در نهایت با تایید استاد راهنما دانشجو وارد گام انتهایی که ارائه گواهی اتمام کار در سامانه پژوهشیار است می شود.
بارگذاری پروپوزال پس از تایید درخواست اساتید توسط مدیر گروه برای دانشجو امکان پذیر می شود. دانشجو برای مشاهده و تکمیل پروپوزال خود باید در کارتاپل شخصی به قسمت فعالیتهای شما، فعالیت ارسالی شما، پروپوزال کارشناسی ارشد مراجعه کند. دانشجو در این قسمت پروپوزال خود را مشاهده می کند. دانشجو باید روی علامت قلم در بخش ویرایش/درخواست ویرایش کلیک کند. اکنون او می تواند قسمتهای گوناگون پروپوزال خود را ببیند و آن را تکمیل کند. تکمیل قسمتهای ستاره دار الزامی است. دقت کنید در قسمت ضمائم، دانشجو باید فایل‌هایی را بارگذاری کند که توسط واحد دانشگاهی به او اطلاع رسانی می‌شود. فایل‌ها می‌توانند مواردی مانند کارنامه، هر نوع تاییده و یا کد تایید ایرانداک باشند. برای دریافت کد ایرانداک دانشجو باید به سامانه ایرانداک مراجعه کند.
پس از تکمیل پروپوزال و کلیک روی گزینه ارسال، پروپوزال دانشجو برای اساتید راهنما/مشاور ارسال می شود. پس از تایید استاد راهنما، پروپوزال دانشجو برای مدیر گروه ارسال می شود. پس از طرح پروپوزال دانشجو در شورای تخصصی گروه آموزشی و تنظیم صورتجلسه توسط مدیر گروه در سامانه پژوهشیار، مدیر گروه پروپوزال دانشجو را به دانشکده (یا واحد دانشگاهی، بسته به نوع واحد) ارسال می کند. پس از بررسی پروپوزال در دانشکده (یا واحد) برای پروپوزال دانشجو صورتجلسه‌ای در سامانه تنظیم می شود. سپس در صورت موافقت، برای داشجو ابلاغیه تصویب موضوع صادر می شود.

در گام بعدی، دانشجو وارد مرحله آمادگی برای دفاع می شود. دانشجو باید فرمهای مربوطه را از سامانه دریافت کند و پس از تکمیل آنها و اخذ امضاهای لازم آن ها را در سامانه بارگذاری کند. پس از تایید مدارک دانشجو توسط ادمین دانشکده، پایان نامه و مدارکی را که دانشجو در این قسمت بارگذاری کرده است برای استاد راهنما/مشاور ارسال می شود. پس از تایید استاد مشاور و سپس استاد راهنما، پایان نامه برای پیشنهاد تاریخ دفاع و داور به مدیر گروه ارسال می شود. پس از تکمیل این بخش توسط مدیر گروه، پایان نامه به دانشکده/واحد برای تایید داوران و تنظیم تاریخ قطعی دفاع ارسال می شود. در این مرحله برای داوران پایان نامه ابلاغیه و برای اساتید راهنما/مشاور و داور دعوتنامه صادر می شود.
در نهایت برای دانشجو صورتجلسه دفاع صادر می شود و جلسه دفاع از پایان نامه در تاریخ مقرر برگزار می شود. پس از موفقیت در جلسه دفاع، گام بعدی بارگذاری نسخه نهایی (با انجام ویرایش های لازم) پایان نامه توسط دانشجو، ثبت نمرات دفاع و مقاله توسط واحد و تایید نهایی اصلاحات توسط استاد راهنما است. در نهایت با تایید استاد راهنما دانشجو وارد گام انتهایی که ارائه گواهی اتمام کار در سامانه پژوهشیار است می شود.
دقت شود پس از آنکه دانشجو روی گزینه خاتمه و ارسال کلیک می کند، امکان هیچگونه ویرایش برای او وجود ندارد. برای انجام هرگونه ویرایش، باید مراتب را به استاد راهنما و مدیر گروه اطلاع دهد. به طور کلی، اگر درخواست دانشجو در مرحله 2 باشد، ویرایش توسط استاد راهنما، اگر در مرحله 3 باشد توسط مدیر گروه فعال می شود. برای دانشجویان دکتری، در مرحله 4 و 5 این ویرایش به ترتیب توسط ادمین دانشکده و ادمین واحد فعال می شود.
در هنگام فعالسازی ویرایش، قسمتهای قابل ویرایش باید توسط استاد راهنما و یا ادمین ها برای دانشجو مشخص شوند.
دانشجو باید در انتخاب مرکز دریافت کننده خود دقت کنید. از طرفی مدیر گروه نیز باید دسترسی های لازم را داشته باشد. دانشجو در صورت اطمینان از انتخاب درست مرکز دریافت کننده، باید این مطلب را از واحد دانشگاهی خود پیگیری نمایید.

داوری

شما در بانک داوران دانشگاه و برای داوری طرح / پایان نامه برگزیده شده اید. با ورود به سامانه ، گزینه ای با نام داوری برای شما در منوی سمت راست صفحه فعال است. با کلیک روی آن میتوانید گزینه مورد نظر را پیدا کنید.
از طریق فیلمهای آموزشی محیط خود میتوانید روند داوری را آموزش ببینید
با سلام
در صفحه آخر فرم داوری گزینه ای هست که بصورت چک باکس بوده و عنوان آن هست "اتمام فرایند داوری" که با چک زدن آن میتوانید فرایند داوری را به اتمام برسانید. همچنین ذیل طرح مربوطه در محیط تان با زدن روی گزینه + و باز شدن لیست ماژولهای مربوطه ، ماژولی با عنوان خاتمه و ارسال فرم داوری وجود دارد که از این طریق هم میتوانید فرم داوری خود را نهایی سازی کنید.
دلیل این ساختار این است که بتوانید فرم داوری را مرحله به مرحله تکمیل کنید
در صورتیکه نظریه خود را ارسال کرده باشید ، امکان تغییر نظریه ارسالی وجود ندارد. درخواست نظریه باید توسط واحد ارسال کننده برای شما ارسال شود و شما بتوانید نظریه جدیدی ارسال بفرمایید.
نظریه قبلی در جای خود باقیست. به همین دلیل توصیه میکنیم در ارسال نظرات کارشناسی نهایت دقت را مبذول فرمایید
در لیست داوریهای شما در مقابل طرح مربوطه با زدن کلید + ماژولی ظاهر میشود با عنوان "نظرات شما" . با کلیک روی آن لیست نظرات خود را میتوانید ببینید